Efekty wybielania przed po

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną? LEPIEJ NIE!

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest niezwykle popularną i szybką metodą. Wystarczy na szczoteczkę do zębów nałożyć sodę oczyszczoną z odrobiną wody (kilka kropel) i szczotkować zęby do uzyskania pożądanego efektu.

Zabieg można powtórzyć dwa do trzech razy w ciągu tygodnia.

Wybielanie zębów sodą oczyszczonąNo i koniec plusów! zanim zaczniesz wybielać zęby sodą oczyszczoną sprawdź co może Cię czekać. Jeśli nie chcesz później żałować to radzę czytać dalej…

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby omijać dziąsła, ponieważ silne działanie sody może je podrażnić, a jak się domyślasz całkowite ich ominięcie przy wybielaniu graniczy z cudem.

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że soda oczyszczona nie tylko pomaga pozbyć się osadu i przebarwień. Podczas tego zabiegu ścieramy również szkliwo.

Soda oczyszczona ma silne działanie rozpuszczające i ścierające, dlatego wiele osób zamiast regularnej pracy nad kolorem zębów wybiera drogę na skróty w postaci sody.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną ma zgubny wpływ na całą jamę ustną:

– nieodwracalne uszkadza szkliwo

– w wielu przypadkach tuż po zastosowaniu sody występuje krwawienie z dziąseł i silne podrażnienia prowadzące nawet do zapaleń jamy ustnej

– naturalna flora bakteryjna występująca na dziąsłach, wewnętrznej części policzków i języku zostaje zachwiana, a to prowadzi do infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

– nadwrażliwość zębów jest jednym z najczęściej spotykanych dolegliwości po użyciu sody

Szkliwo jest naturalną barierą ochronną zębów przed bakteriami, próchnicą, wnikaniem przebarwień i osadów w głąb zębiny. Zdarte lub uszkodzone szkliwo nie stanowi żadnej ochrony, zęby stają się podatne na działanie kwasów zawartych w pożywieniu, zagraża im próchnica, wszelkiego rodzaju stany zapalne.

Ponadto przebarwienia i osad są bardzo trudne do usunięcia, ponieważ nie zatrzymują się na warstwie szkliwa, tylko wnikają głęboko w strukturę kości zębowej. Tego rodzaju przebarwienia są najczęściej nieodwracalne (!!)

Reasumując pomimo bardzo szybkiego efektu i niskiej ceny wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest najbardziej szkodliwym domowym sposobem wybielania zębów.

Dlatego jeśli nie masz cierpliwości na codzienne długotrwałe szczotkowanie zębów pastami wybielającymi polecam wypróbowanie żelów wybielających z nakładką podtrzymującą. Pisałam o tym tutaj na stronie głównej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *